Atsuktuvu vinį į bloką lengviau įkalt nei tau kažką išaiškint. Iš konteksto ištrauki kelis žodžius ir kabinėjies.
Nebandęs bitumo nekalbėk apie jį, nes jokios nuomonės ir negali turėt. Kalba eina apie klijuojamą bitumą, o tu vėl jį kažkodėl teplioji. Kiek naudos bus irk am tinka? Nepatingėk ir pabandyk nefilosofavęs, net kaip jis atrodo tikriausiai nežinai. Mėnesį klijuosi ar per dieną susisuksi – tavo reikalas, turintys noro žmonės išsiklijuoja net nepjaustydami nieko.
“. Keistai skamba:"MANAU, komfortas padides...". Jei tik manai, bet nesi isitikines, neguldyk uz ta "tiesa" galvos.”
Jei cituoji – cituok visą sakinį, o ne tau parankesnius žodžius. Paskaityk kokią V. Baršauskienės knygą, pravers. Sakinys buvo “Tokiu atveju, taip, vyriai susidėvės greičiau, bet, manau, komfortas padidės daug kartų daugiau nei kainuoja susidėvėjusi detalė (vyriai).” Iš mano sakinio išeina ne kad manau jog padidės, o kad padidės daug daugiau nei vyriai kainuoja. Pirma, reikia išmatuot triukšmo lygį, toj pačioj mašinoj, toj pačioj kelio atkarpoj, esant tokioms pačioms salygoms, kam reikia tam tikrų prietaisų. Taipogi, gautą rezultatų pokytį, komforto srityje, išreikšti pinigine išraiška (turintys mokslinius laipsnius nelabai sugeba tą įrodyt). Galiausiai, galėsi pasakyt šį sakinį be “manau”. Taip kad nesikabinėk prie tokių niekų.
Durys sunkios ar nesunkios, kiek storio pridės ir kokia iš to nauda tikrai ne tau pasakot, kai nesi bandęs aptarinėjamos medžiagos. Kalba eina, ne apie “senukų” bitumą stogam dengt. Pats, asmeniškai, išklijavau 145 alfo, 98 metų dureles, kurios ilgesnės ir sunkesnės, tiek už 156, tiek už tavo 146. Taip kad žinau ką kalbu, o ir rezultatas buvo akivaizdus(kad neprikibtum "buvo" pavartojau ne dėl to kad būčiau išlupęs bitumą). Bėje bitumas yra tiek pat specialiai tam skirta medžiaga, kiek ir taviškė. Pabandyk specialiai garso izoliacijai skirto firmos STP bitumo.
Kokia prasmė dėt 95 kvadratų laidą? Tokia, kad sudėjus galingą aparatūrą, ji gali to pareikalaut. Laidas turi būt toks kokio reikia, o ne toks koks pas daugelį sudėtas. Jei neina gaut laido – arba blogai ieškai, arba nelabai nori. Dedant aparatūrą, laidai tikrai nėra ta vieta, kur reikia taupyt (išeitų apie 10 procentų visos sistemos vertės). Ir formulės tada tiks ir rezultatai geresni bus. Laidai reikalingi tam, kad garso signalas, ar srovė nuo akumo, kuo mažiau nukentėų keliaudama nuo vieno iki kito galo. Nesvarbu ar tai linijiniai (reikėtų atkreipti dėmesį į šerdies metalą ir izoliacinį sluoksnį), ar garsiakalbių (geriausia būtų naudot plokščius, juostinius laidus, nes prarandama mažiau aukštų dažnių, dėl tolygesnio srovės pasiskirstymo), ar maitinimo laidai (teko skaityt apie monolitinius, sako gerai, bet pačiam neteko išbandyt), kinietiškas šlamštas – tikrai ne išeitis. Stiprintuvo maitinimas yra tiek pat svarbus, kaip ir likusių sistemos dalių kokybė.
DLS yra pelno siekianti organizacija ir gamina tai ką žmonės perka, kai nepirks - negamins, o perka žmonės todėl kad nori. Vienam gražiau atrodo, kitam patogiau nes elipsės – vienaašės (visi garsiakalbiai sumontuoti ant vienos ašies) ir nereikia dėlioti trijų garsiakalbių, užimant didesnį plotą, treti išvis nežino kodėl ką nors perka. Elipsėj kiaušinio formos yra ne aukštadažnis, o aukštadažniai skiriasi daug kuo, ir gamyba jų iš visokių medžiagų (šilkas, titanas, ar šiaip koks žvaidždžių metalas...), atskirais atvejais net skaičiuojamas aukštadažnio atstumas iki ausies, tad čia jau reikia klausyt kaip jis groja, o ne kaip atrodo (būna išimčių). Apvalūs garsiakalbiai geriau atkuria garsą dėl to, kaip vaikšto membrana, taip pat, apvalių garsiakalbių mažesnis garso iškraipymo koeficientas. Elipsė turės didesnį ar mažesnį vėlavimą priklauso nuo jautrumo. Paklausk to žmogaus kuris užsiima aparatūra apie elipses ir pamatysi ką jis tau atsakys
elipsė yra plačiajuostis, o ne aukštadažnis, nemaišom
dar apie tunelius pasiklausk, išaiškins tau kas, kaip ir kokios spalvos
aš nematau prasmės, vistiek manes niekas nesiklauso
pasakysiu tiek, nuėjęs į koncertą klausaisi nugarą į sceną atsukęs?
Komponentų aukštadažniai montuojami ant stoikių prie priekinio stiklo, viduriukai ant panelės arba į dureles, daromi podiumai, galima kraipyt kaip labiau patinka, o žemo dažnio sklidimo krypties – (berods iki 80Hz) KRYPTIES žmogaus ausis negirdi, tai ar jis bus bagažinėj, ar ant priekinio stiklo pakabintas, skirtumo nepajusi, čia jau kaip patogiau.
Dėl instaliatorių, tai kaip pavyzdį galėčiau pateikt, N. Jefišovą bei S. Milinavičių “EMMA Lietuva" (Europos mobiliosios medijos asociacijos padalinys) renginiuose užima prizines vietas, tai vyrai žino ką kalba. (jei paminėjau tik du, dar nereiškia kad tik jų nuomone apsiribojau, tiesiog, norintiem pasiskaityt, prie medžiagos, apie juos, lengviau prieit).
Dėl stiprintuvo tai, arba mes nesusikalbam, arba viena ausim girdėjai apie A klasės stiprintuvus kurių naudingumo koeficientas apie 10 procentų. T.y. jei stiprintuvas iš tinklo ima 1000w išėjimui, tai atiduoda 100w išėjimui. Bet jo galia vistiek yra 100w, tai 100w garsiakalbiui jo per akis, net šiek tiek prisukus gain‘ą, viskas veiks ir puikiai gros. Niekas nedraudžia dėt to galingesnio stiprintuvo, bet ar žinosi kiek prisukt gain‘ą, kad nesugadint garsiakalbių, jei kada sugalvosi garsą (ne gain'ą) atsisukt iki galo? Jei, tarkim, 100w garsiakalbiui duosi 300w nuo stiprintuvo, tai jis tau, išsiardys.
Jei čia tikrai kalbėjai apie lempinį, A klasės, stiprintuvą, tai neverk, kad mano išvardinti žemadažniai brangūs. Geriau pasidomėk, kiek tas stiprintuvas kainuoja.
Įsidėjęs tokį, ne tik garsiakalbius, dar brangesnius, susidėtum, kiniškus laidus atgal į kiniją išsiūstum, bet ir bitumą klijuot pradėtum.
Nepilna sistema laikau, kai nėra tam tikros dažnių juostos (šiuo atveju žemo). Be subo lieka plačiajuostė sistema, kuri eina nuo apie 60Hz, kai tuo tarpu kontrabosas prasideda nuo 30Hz, simfoninis orchestras – nuo 20Hz ir t.t. Sakei kad klausai instrumentinės muzikos, tai pasidomėk kiek negirdi.
Kai nori, viskas įperkama
o garsiakalbių N skaitosi, kai pvz.: įdedi kelis garsiakalbius kurių dažnių juostos susikerta, o jautrumas skiriasi, tai vieni bus staigesni, kiti vėluos, aštresni ir t.t. balaganas gaunas. Priešbosis ir aukštadažnis įeina į "plačiajuosčiai"
pasidomėk, o ne šauk iškart, kad visi nusišneka
pastebėjau jog klubo nariai - visada teisūs. (zavutis atvejis)
bet man nesvarbu, net jei niekas ir nežiūrės rimtai į šį postą. jei kils klausimų, kreipkitės, padėsiu kuo galėsiu