Autorius Tema: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:  (Skaityta 8180 kartus)

Neprisijungęs brumbrum

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 5730
  • Karma: +33/-3
    • Žiūrėti profilį
    • Alfaklubas
Ats: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:
« Atsakymas #10 Įrašytas: 2016-03-05 16:40 »

Pirmiausiai, tai baltumas priklauso nuo kelvinų skaičiaus. Raudonas xenonas reiškia, kad jam paskutinioji artėja. Kai keiti xenonus, tai keisk į vienodą kelvinų skaičių turintį, nes kitaip skirtingai šviesti gali.

Kuo mažesni kelvinai, tuo geltonesnis spindulys bus, bet mažiau akins priešpriešais važiuojančius ir mažiau blizgės per lietų nuo asfalto. Pvz, aš naudoju 4300K lemputes - optimaliausias variantas, kiek teko domėtis mūsų klimatui.

Man buvo perdegęs xenonas porą mėn po pakeitimo. Kadangi galiojo garantija, tiesiog pranešiau žmogui iš kurio pirkau ir gavau naują tokią pat lemputę. Jeigu perki ne iš Ebay, o iš normalios įmonės, kur yra sąskaitos ir garantiniai, tai nesukčiau smegenų dėl perdegimų. O jeigu jau netyčia taip atsitiks, kad ims ir perdegs abi po kelių dienų, tai važiuok į servisą.

P.S. Asmeniškai, mane labai tenkina 159'os xenonų darbas. 8)

Petrai tavo kelvinų teorija akinimui čia visiškas briedas, kuo didesni kelvinai tuo mažesnis šviesos srautas ir spalva mėlynesnė, tad kuo mažiau kelvinų tuo didesnis šviesos srautas ir akinsi šiaip maždaug tiek pat, nes lempos reguliavimas tai įtakoja, o ne kelvinai...
Buvo: AR GTV 3.0 V6 24v Lusso
Yra: Audi S6
Bus: 75/GTV6?

Neprisijungęs MISA0901

  • Patyręs
  • ****
  • Įrašai: 608
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:
« Atsakymas #11 Įrašytas: 2016-03-05 19:54 »
visalaik naudojau 6000k,sviete baltai,neakino ir neakys jai viskas tvarko,,nebent kai su kitais prasilenki sviesos dreba y rytus y vakarus su lempom iskritusiom

Neprisijungęs Disco_V

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 4374
  • Karma: +10/-7
    • Žiūrėti profilį
Ats: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:
« Atsakymas #12 Įrašytas: 2016-03-07 08:20 »
Sveiki Kolegai, turiu keletą klausimų dėl xenoninių žibintų. Vienas labai abstraktus - Ar Jus tenkina xenoninių žibintų darbas kelyje? Pakankamas šviesos srautas? Pas mane jie kažkaip nelabai...  iš xenonų tikėjausi tikrai daugiau. Iš kitos pusės, kai nusipirkau Alfą (2 metai atgal) lemputės jau matėsi turi lengvo rausvumo atspalvį. Tada man pasisekė gauti vieną lemputę iš praktiškai naujo automobilio, kuris buvo daužtas. Pasikeičiau (senąją lemputę išsaugojau, ir tuos 2 metus vežiojausi automobilyje :D), akivaizdžiai pasimatė, kad šviesos spalvos skiriasi - nauja baltesnė, bet pačio šviesos stiprumo ta lemputė praktiškai nepridėjo. Dabar palengva pereisiu prie kito klausimo  :) prieš kelias dienas galutinai perdegė lemputė, kuri buvo likusi nepakeista, (prieš tai dar pasitaikydavo, kad įsijungia ne iš pirmo karto - iškarto pradėjau įtarinėti balastą). Aš aišku apsidžiaugiau, kad ne bereikalo tuos 2 metus vežiojausi lemputę :D sakau pasikeisiu, kol užsisakysiu naują komplektą, įdėjau atgal tą seną xenoną, pavažinėjau gal porą dienų ir vėl perdegė. Ar negalėjo balastas prie to prisidėti? Dabar bijau dėt naujas lemputes, kad ir tų nesudirbtų... Kitas labai teorinis kalusimas - ar balastas gali "nusidėvėti" ir turėti įtakos šviesos "stiprumui"? Ar pas jį viskas paprasta - arba veikia arba ne, arba įžiebia lemputę arba ne?

Pradžioj susidėk originalias geras lemputes ir tada žiūrėk kaip šviečia. Pas mane irgi labai silpnai švietė. Naktį nelabai ką matydavau, reflektorių valymas nepadėjo, poliravimas nepadėjo. Remontavau vidinius reflektorius, nes nuo lemputės karščio jie išdega ir juos reikia keist/restauruot. Vilniuj vienintelė įmonė tuom užsiima - xenonai.lt Aš mokėjau už abi lempas 160 ar 180€, nepamenu tiksliai. Patartina pačiam išsiimti lempas ir nuvežti jiem, už nuėmimą 30€ lygtai papildomai ima.
Buvo: Alfa Romeo 156, 2.0 T.S. 1998 m. Rosso...
Buvo: Alfa Romeo 156, 2.4 JTD. 2003 m. Blu Meteo...
Yra: SAAB 9-3 SW, 1.9 TiD. 2005 m. Black...
Bus:   Alfa Romeo 159

"La meccanica delle emozioni"

Neprisijungęs MyPride159

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 27
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:
« Atsakymas #13 Įrašytas: 2016-03-08 14:07 »
Reflektorius ir aš įtariau, tik nežinojau, kad kas nors tuom užsiiminėja. dėkui už info. Lemputės buvo originalios, tik gal kiek senos. sudėsiu naujas, matysim.. bet įtariu kad 180 Eur teks ruošt...

O kaip dėl balastų? Ar jie gali turėt kokios įtakos šviesos stiprumui?

Neprisijungęs Disco_V

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 4374
  • Karma: +10/-7
    • Žiūrėti profilį
Ats: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:
« Atsakymas #14 Įrašytas: 2016-03-09 09:02 »
Reflektorius ir aš įtariau, tik nežinojau, kad kas nors tuom užsiiminėja. dėkui už info. Lemputės buvo originalios, tik gal kiek senos. sudėsiu naujas, matysim.. bet įtariu kad 180 Eur teks ruošt...

O kaip dėl balastų? Ar jie gali turėt kokios įtakos šviesos stiprumui?

Ne. Jie tik paduoda srovę ir skaičiuoja spindulio nuokrypį pagal daviklių (ant važiuoklės) padėtį. Jie arba veikia, arba ne. Pasiskambink jiem, pakonsultuos telefonu ir pats nuspręsi ką daryti. Bet 99% garantuoju, kad bus reflektoriam amen.
Buvo: Alfa Romeo 156, 2.0 T.S. 1998 m. Rosso...
Buvo: Alfa Romeo 156, 2.4 JTD. 2003 m. Blu Meteo...
Yra: SAAB 9-3 SW, 1.9 TiD. 2005 m. Black...
Bus:   Alfa Romeo 159

"La meccanica delle emozioni"

Neprisijungęs MyPride159

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 27
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:
« Atsakymas #15 Įrašytas: 2016-03-09 20:14 »
Ne. Jie tik paduoda srovę ir skaičiuoja spindulio nuokrypį pagal daviklių (ant važiuoklės) padėtį. Jie arba veikia, arba ne. Pasiskambink jiem, pakonsultuos telefonu ir pats nuspręsi ką daryti. Bet 99% garantuoju, kad bus reflektoriam amen.

Kaip suprantu pačiam reflektorių atnaujinimas išsprendė visas bėdas? šviesos atsigavo 100% ?

Neprisijungęs Disco_V

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 4374
  • Karma: +10/-7
    • Žiūrėti profilį
Ats: AR 159: Priekinių Xenon žibintų klausimai:
« Atsakymas #16 Įrašytas: 2016-03-10 09:53 »
Kaip suprantu pačiam reflektorių atnaujinimas išsprendė visas bėdas? šviesos atsigavo 100% ?

Jo. Jie iš karto mato kodėl blogai šviečia. Gali dar pabandyt pats su skudurėliu švariu nuvalyt reflektorius, bet jei jie jau patamsėję - nelabai padės.
Buvo: Alfa Romeo 156, 2.0 T.S. 1998 m. Rosso...
Buvo: Alfa Romeo 156, 2.4 JTD. 2003 m. Blu Meteo...
Yra: SAAB 9-3 SW, 1.9 TiD. 2005 m. Black...
Bus:   Alfa Romeo 159

"La meccanica delle emozioni"