Lazerio optikos nuvalymas gali padeti 1 >100 (yra kai kuriu salygu)...vienu zodziu kaip numireliui zvake. Nu ishardysit, aisq beardydami ka nors butinai sulauzysit, isharde pamatysit, kad ten nera ka daugiau veikt, o tik isgert likusi spirita ir vata uzkamsyti skyles. Geriau jau ish pradziu nusirasyti naudojamo yrenginio marke, modeli ir pabandyti susirasti internete jo techninius duomenis...ka jis skaito, kokius diskus, kokiu greiciu it t.t, arba pabandyti naudoti kokybishkesnius cd-r diskus>
Diskai būna įvairių spalvų, o ji priklauso nuo atsispindinčio ir registruojančio sluoksnių:
• Sidabrinę spalvą turi atspausdinti diskai (permatomas pagrindas, aliumininis atspindintis sluoksnis). Aliuminis diske nors ir lėtai, bet vis dėlto oksiduojasi ir keičia savo atspindėjimo savybes, todėl spausdintų diskų gyvavimo trukmė 10-15 metų.
• Mėlynuose ir žaliuose CD-R diskuose (jei žiūrėti iš apačios) registruojamame sluoksnyje naudojamas cianis (cyanine) – mėlynos spalvos medžiaga (cyan, iš kur kilęs ir pavadinimas). Žalią spalvą diskui duoda auksinis atspindintis sluoksnis, mėlynas lieka esant atspindinčiui sluoksniui iš sidabro arba aliuminio lydinių. Šie diskai turi vidutinį atsparumą temperatūros pokyčiams ir saulės spinduliams. Rekomenduojamas tarnavimo laikas šiems diskams, esant normalioms sąlygoms – 75 metai.
• Auksiniai CD-R diskai turi ftalocianinį registruojamąjį sluoksnį (phtalocyanine), jie atsparesni išoriniams poveikiams. Rekomenduojama disko gyvavimo trukmė – 200 metų.
Skaitmenines technologijos vystosi daug greiciau negu ishleidziami masinu modeliai ir geriau jau neuzsiciklint prie ju senos standartines komplektacijos, nes tai nera jau taip paprasta, o informacijos geriau ieskoti internete ir pabandyti prijaukint naujesnes technologijas.
truputis informacijos>
CD.. tipų diskuose informacija saugoma grioveliuose, kurie yra 1,6 mikronų dydžio (mikronas yra viena tūkstantoji milimetro dalis, kai žmogaus plauko storis yra apie 50 mikronų). Skirtingai negu magnetiniai informacijos saugojimo įrenginiai (kietieji diskai HDD), kurie informaciją saugo magnetinėje plokštumoje poliarizuodami daleles, CD – R ir CD – RW diskuose informacija saugoma: takeliuose mikroskopiniais atspindinčiais ir neatspindinčiais šviesą taškais. Įrenginys skaitydamas informacija iš kompaktinio disko į jo paviršių nukreipia lazerio spindulį ir pagal tai ar griovelis, ar iškilimas takeliuose atkuria informaciją.
Masiškai gaminant audio kompaktinius diskus ir CD – ROM diskus jie tiesiog štampuojami mažais presais, kurie sukuria smulkius iškilimus (vadinamus plokštumomis) ir skylutes (žinomas kaip įdubos) takeliuose. Duobutės (jos takelyje yra 0.6 mikrono pločio) skirtingai negu lygumos atspindi šviesą nuo aliuminio arba auksinio paviršiaus ir lazeris pagal šviesos šviesumą atstato informaciją.Duobutės ir “lygumos” yra perskaitomos lazerio, kai diskas sukasi. Duobutės ir “lygumos” skirtingai atspindi lazerio spindulius, tas skirtingas atsispindėjimas ir yra dvejetainė informacija. Spindulys krentantis į “lygumą” atsispindi tiesiai i fotodiodą, kuris sukuria elektrinį impulsą, o kai spindulys krenta į duobutę, spindulys lūžta (nukrypsta nuo tiesaus kelio) ir todėl gaunamas silpnesnis atsispindėjęs spindulys, kuris nesugeba aktyvuoti fotodiodo. Tuomet fotosrovės nėra. Priklausomai nuo duobutės ilgio, duobutė yra nulinis bitas. Skaitmeninis (vienetų ir nulių) standartas specialių įrenginių pagalba yra paverčiamas į analoginį signalą, kuris yra perduodamas audio sistemoms.
CD – R ir CD – RW diskai turi šviesai jautrius dažymo medžiagas arba chemikalus, kurie yra žemiau apsauginio plastiko. Kai aukšto sutelktumo įrašantis lazeris pasiekia šviesai jautrias medžiagas jos tampa atspindinčios šviesą arba ne.
CD – ROM, CD – R, CD – RW ir netgi DVD gali skaityti bet kurio tipo diskus.
[b]Išskyrus kai kuriuos ankstesnius CD – ROM ir pirmuosius CD – R įrenginius, kurie negali skaityti perrašomuosius diskus. CD – R paviršiuje tarp atspindinčių ir neatspindinčių taškų yra mažas kontrastas ir ankstesnių, mažiau sudėtingesnių lazerių galvutės negali rasti skirtuma tarp jų. Šie įrenginiai tiesiog atmes šiuos CD – R diskus,arba nuskaitys klaidingai. !!!!![/b]
Kuo didesniu sukimosi greičiu buvo įrašyti diskai - tuo prastenė jų kokybė. T.y. didinant sukimosi greitį atsiranda papildomos vibracijos, kurios yra skirtingos kiekvienam įrenginiui. Taip didėja triukšmas dirbant su pačiu įrenginiu.
P.S ...su alfa 166 su cd keitikliais daug nepaeksperimentuosi, jie tinka beveik tik BECKER ir tik is gamintojojo su jame integruotu mikro kontrolierium bendravimui su alfos idis