Irasymo greitis turi itakos, bet ne tiek daug, kiek pati nuskaitymo procedura nuo disko pradzioje. Yra teke susidurti su situacija, kai irasant CD 16x greiciu (ant CD deklaruojamas greitis 48x) irasas buvo istampytas ir blogai isirase, kai tuo tarpu irasas padarytas to pacio failo (netgi tos pacios kopijos) 4x greiciu buvo labai geros kokybes.
Manyciau, kad cia viskas priklauso nuo labai daug - kompo apkrovimo, diskasukio, kompakto programos ir t.t.
Kas liecia pramonini irasyma, galbut gringas ir teisus. Galbut jie stampuojami. Ir jei yra taip, tai tada iraso kokybe ten yra isvis nediskutuojama ir nelyginama su ju kopijomis, padarytomis namuose.
Na, kaip daug žinantis ir patirties turintis dirbant su audio, tai turbūt papraščiausiai užmiršai, kad pramoniniu būdu gaminami CD yra "štampuojami" su matricomis. Audiofilai netgi atsirinkinėja konkretaus atlikėjo konkretaus albumo kopiją, štampuotą su konkrečia matrica, kurios įrašo dinaminis diapazonas yra plačiausias.
Įrašymo greitis (į CD) didelės įtakos neturi, jei įrašinėji su geru writer'iu. Daugiau įtakos turi pats "blynas", t.y. kokybiškas diskas (Verbatim, Maxell) yra būtinas.
T_K, nesigyriau tuo, kuo klausau muzikos namie. Tiesiog turiu gerą garsą (ta prasme kokybišką) ir tiek. Ir dramblys ausų nenumindė taip pat. Ir draugų audiofilų turiu taip pat su nenumindytomis ausimis. Ir neatspėja jie, ar originalą, ar kopiją klausosi... Aišku, kalbu apie CD.
Audio takelis - tie patys "0" ir "1" rinkinys. Jei tie "0" ir "1" kokybiškai nuskaitomi ir kokybiškai įrašomi, kopijoje bus ta pati "0" ir "1" seka, kaip ir originale. Vienintelis kokybę (nuskaitymo) galintis įtakoti veiksnys - jitter'is, tačiau geros programos naudojasi gerų diskasukių palaikomą "accurate stream" opciją ir sumažina, reikalui esant, skaitymo greitį iki minimumo, kad gauti tinkamą (atitinkantį originalą) "0" ir "1" srautą. Po to įrašo tai, kas buvo tinkamai nuskaitytą - tą pačią "0" ir "1" srauto seką. O geras CD grotuvas turi taip pat galimybę įvertinti jitter'į ir "kovoti" su juo.
Elementaru.
Gal prieš 15 metų ir tiko ši "legenda" apie kopijų prastesnę kokybę, nes buvo kopijuojama iš juostos į juostą, kai tikrai krisdavo kokybė, nes juosta turėjo gan didelį triukšmų lygį.
Tačiau kalbant apie skaitmeną, tokios "žinovų" kalbos remiasi dažniausiai tuo, kas parašyta žurnaluose, kurie gauna pinigus už reklamą iš tų, kurie suinteresuoti, kad kopijos būtų "laikomos" prastesnėmis, nei originalai.
Taip nėra.