Autorius Tema: Forumo taisyklės  (Skaityta 9988 kartus)

Neprisijungęs PiPPas

 • Administratorius
 • Veteranas
 • *****
 • Įrašai: 7978
 • Vehicle: 2000 Alfa-Romeo 156
 • Karma: +59/-25
 • A l f a R o m e o F a m i l y
  • Žiūrėti profilį
  • PiPPas
Forumo taisyklės
« Įrašytas: 2015-02-26 13:52 »
Sveiki,

Sveikiname prisijungus prie Alfa Romeo klubo diskusijų forumo.

Šis forumas yra prižiūrimas ir išlaikomas asociacijos "Lietuvos Alfa Romeo Klubas". Klubo vadovybė niekuo neįsipareigoja forumo dalyviams.

Primename, kad tapęs pilnateisiu Alfa Romeo klubo diskusijų forumo dalyviu, Jūs įsipareigojate laikytis tam tikrų tvarkos ir etikos taisyklių. O jas dažnai ir šiurkščiai pažeisdamas, rizikuojate buti pašalintas iš forumo dalyvių sąrašo.

Forumas yra moderuojamas. Moderatoriai prižiūri, kaip laikomasi forumo taisyklių bei padoraus ir kultūringo bendravimo. Kiekvienas vartotojas gali būti pašalintas iš forumo bet kokiam laikui, jeigu, moderatoriaus nuomone, jis elgiasi netinkamai. Todėl, norėdami, kad suprastumėte kas yra "tinkama" ir "kultūringa", primygtinai prašome perskaityti šias taisykles iki galo.

Taisyklės:

Neteršti forumo nereikšmingais pranešimais nesusijusiais su automobiliais ar Lietuvos Alfa Romeo klubu. Forumas ne vieta patenkinti Jūsų ego, didinti "populiarumą ir žinomumą".

Pageidautina, kad naujai užsiregistruojantys nariai viešai prisistatytų skilyje "Alfa garažas". Minimali pateikiama informacija: nick'as, vardas, pavardė, automobilis, miestas. Įdėkite automobilio nuotrauką.

Rašant žinutes, pageidautinas parašas (iki 5- 10 žodžių), kuriame būtų minimali informacija (vardas+pavardė, miestas, automobilio modelis ir metai + laisva informacija).

Forumuose diskutuojamos temos turi atitikti forumo paskirtį, kad būtų galima struktūrizuoti informaciją, lengviau orientuotis bei rasti dominančią temą/žinutę.

Kas metus forumo narių duomenų bazė yra atnaujinama. Per šį laikotarpį neparašius nei vienos žinutės ir neprisijungus prie forumo, vartotojas pašalinamas.

Diskusijų forume egzistuoja įvairios skiltys su savo pogrupiais ir temomis. Todėl labai prašome laikytis tvarkos ir savo žinutes rašyti tik tose temose, kurios atitinka Jūsų žinutės turinį.


1. Konsultacijos

Ši skiltis dar skirstoma pagal Alfa Romeo modelius, todėl labai prašome laikytis tvarkos.

Rašydami naują temą apie ištikusį gedimą, pirma pasinaudokite paieška, dauguma temų būna aptartos.

Temos pavadinime PRIVALOMA nurodyti Alfa Romeo modelį, pagaminimo metus ir trumpą problemos apibūdinimą. Pavyzdžiui: "AR 156 1.8TS 2001 m. keleivio pusės veidrodėlio šildymo gedimas". Tokios temos, kaip "Alfa 156 - padėkite", "Neužsiveda - help", "156 stabdžiai" ir pan., bus trinamos be perspėjimo. Vartotojas rizikuoja gauti baną.

Klausimus formuluokite tiksliai. Klausimo pabaigoje turi būti klaustukas. Nurodykite automobilio markę, modelį, gamybos metus, variklį. Tinkamos terminologijos naudojimas - privalomas. Jei nežinote kaip vadinasi detalė ar mazgas - formuluokite problemą apibūdindami simptomus.

Naujos temos apie oro matuoklę, variklio gedimo lemputę, variatorių, dyzelio garsą, šokinėjančias apsukas, bus šalinamos, autoriai šalinami iš forumo.

Bendras neraštingumas, neaiškus tekstas - žinutė šalinama arba autorius baninamas. Mintis dėstykite taip, kad jos būtų suprantamos ir dar kažkam (nesijuokite, tokių žinučių pasitaiko dažnai).

Patarimai ir komentarai techninėje dalyje, turintys, moderatorių nuomone, melagingą ar neteisingą informaciją, klaidinantys skaitytoją, naudojantys netinkamą terminologiją ir pavadinimus, šalinami be perspėjimo, autorius gali būti užbanintas.

Patarimai ir komentarai turi būti pateikti išsamiu veiksmų ir priemonių aprašymu, ar įrenginio/mazgo aprašymu, reikalingu problemai pašalinti.

Patirtis turi būti asmeninė, arba matyta darant tai kitą asmenį/meistrą. Patarimai stiliuje "girdėjau, kad mano kaimyno dėdė darė taip ir anaip" - šalinami be perspėjimo.

Jei nežinote kokioje temoje rašyti klausimą - klauskite moderatoriaus asmenine žinute.

Bet kokios formos floodas, žinutės be informacijos, tik su emocijomis - šalinamos, autorius rizikuoja gauti baną.


Techniniai klausimai.

Egzistuoja visa eilė problemų, kurių forumo bendruomenė, kad ir kokia patyrusi būtų - neišspręs. Jums bus rekomenduota pasidaryti kompiuterinę diagnostiką ar nuvažiuoti pas meistrą. Nepilnas tokių problemų sąrašas:

- dega raudona "purkštuko" arba geltona "variklio" lemputė.
- dega ABS klaidos lemputė
- dega "pavarų dėžės", oro pagalvių ir kitų automobilio mazgų, turinčių kontrolinius blokus, gedimo lemputės.
- pašaliniai garsai, dirbant varikliui. Forumo dalyviai per atstumą negirdi :)
- padidėjęs kuro suvartojimas
- įvairaus lygio užvedimo problemos

Galima tęsti ir toliau, bet tai pagrindiniai dalykai. Gerai atlikta diagnostika sutaupys Jums daug pinigų, laiko ir nervų, nes greičiausiai nereikės, paklausius patarimų forume, bėgioti pirkti ir keisti žvakių, oro matuoklės, liambda zondo ir t.t., ir pan...

Paieška

Pasikartojantys klausimai, kurie jau ne kartą aptarti forume ir lengvai randami paieškoje - didelė nepagarba darbui tų žmonių, kurie padėjo išspręsti problemą. Jūs verčiate juos rašyti viską iš naujo. Dažniausiai nepriversite. Trumpai apie tokius klausimus:

- įvairių lempučių užsidegimas skydelyje
- dyzelio garsas TS 16V varikliuose (variatoriaus problemos)
- užvedimas iš antro karto
- oro matuoklės problemos
- ICS bėdos 166 modelyje
- imobilaizerio bėdos (code, raktelio lemputės užsidegimas)
- kokius tepalus ir kur pilti

Be to, forume galite rasti galybę informacijos norint išsirinkti tinkamą modelį. Yra straipsniai, yra temos įvairiose skiltyse. Tema pavadinimu "Noriu pirkti 156, ką patarsite?", be juokelių nesukels niekeno dėmesio. Bendro pobūdžio klausimų neverta užduoti, pvz. "Ar brangus 156 aptarnavimas ir detalės?". Koks klausimas, toks ir atsakymas, garantuojame, nieko konkretaus Jums neatsakys.

2. Alfa Romeo įvairenybės. Čia galite surasti informaciją apie artėjančius ar jau buvusius renginius, paskaityti paskutines naujienas susijusias su Alfa Romeo, ar patys paskelbti dar niekur negirdėtas ir nematytas žinias iš automobilizmo pasaulio, susijusias su Alfa Romeo marke. Pogrūpiai:

Meetai ir kiti renginiai

Alfa Romeo įvairenybės

3. Alfa klubo kampelis, matomas tik klubo nariams. Nariai savo nuomonę ar pastabas vienu, ar kitu klausimu, gali pareikšti skiltyje „Klubiečių ložė“, o dar geriau – per klubo narių susitikimus. Čia galite rasti ir atributikos skiltį.

4. International Alfisti

Skiltis skirta pasisakyti kitų valstybių Alfa Romeo gerbėjams arba tarptautiniams informaciniams pranešimams.

5. Auto sportas

Alfa Romeo sporte:

Formula 1 čempionatas – skiltis šių lenktynių gerbėjams

FIA Touring Cars – tema apie pasaulio kėbulinių automobilių lenktynes.

Klubo sporto renginiai - tema apie Alfa Romeo Klubo organizuojamus sporto renginius

6. Blevyzgos apie bet ką

Alfa garažas - čia laukiami visi norintys prisistatyti ir parodyti kas ką vairuoja, turi pasislėpęs po devyniais užraktais ar ką tik įsigijo ir nori pasigirti savo pirkiniu.

Blevyzgos apie bet ką – skiltis skirta temoms nesusijusioms su automobiliais (jumoras, paskalos ir t.t.)

Senų temų archyvas – paaiškinimo nereikia :)

7. Skelbimai, servisai

Čia galite naudotis skelbimų lenta, bei skelbiama informacija apie Alfa Romeo aptarnaujančius servisus, meistrus, detalių pardavėjus. Jei esate firmos atstovas ir norite reklamuoti savo prekes ar paslaugas, prašome prieš tai susisiekti su www.alfaklubas.lt tinklapio administratoriumi (administracija@alfaklubas.lt arba asmenine žinute vartotojui PiPPas) dėl reklamos, ar skelbimo forume, kuris nebus ištrinamas praėjus nustatytam laikui, šalia jo kiti forumo dalyviai negalės rašyti komentarų.

Skelbimų lentoje prašome laikytis tvarkos, tiksliai nurodyti parduodamų detalių ar automobilių duomenis (markė, modelis, pagaminimo metai, variklio tipas/darbinis tūris, galia, detalės kodas ir pnš.)


8. Admino kampelis – rekomendacijos ar pastabos tinklalapio ir forumo administratoriams bei moderatoriams.

Forume griežtai draudžiama:
1. Naudoti necenzūrinius žodžius
2. Įžeidinėti ir užgaulioti kolegas
3. Sąmoningai provokuoti "floodus" ir "fleimus"

Diskusijos religine, rasine, tautine tema ar kurstančios kitokio pobūdžio nesantaiką forume draudžiamos.
1. Forume draudžiama užsiimti politine, religine, rasine ar tautine agitacija.
2. Forume draudžiama antivalstybinė veikla.
3. Forume visi lygūs, čia nėra senbuvių-naujokų santykių. Senbuvių pareiga – maksimaliai palengvinti naujokams įsiliejimą į forumą.

Prašome diskusijų forume nerašyti beprasmių žinučių, kai cituojant paliekamas visas tekstas, o tik prirašoma "Aš irgi", "Pritariu", "Cool!", "Gerai!", "Aha" ir pan. Visados pageidautinas bent trumpas prasmingas komentaras. Jei žinutėje klausiama pritarimo, reikia sumažinti pradinį originalios žinutės tekstą iki minimumo.

Atsakinėjant į žinutes, rekomenduojama palikti TIK kelias ESMINES eilutes (kad butu aišku, apie ką kalbama) iš ankstesnės žinutės, PO JOMIS parašant savo komentarus. Nekorektiška surašyti savo komentarus žinutės pradžioje, apačioje paliekant visą ankstesnės žinutės turinį.

Pasikeitus diskusijos temai - būtina pradėti naują.

Diskusijai išsirutuliojus iki asmeniškų reikalų tarp dviejų dalyvių - BŪTINA pereiti į asmeninį susirašinėjimą. Moderatoriai turi teisę perspėti tokius asmenis, jei jie šito nesupranta patys.

Kadangi forumas yra moderuojamas, moderatoriai turi teisę be perspėjimo iš archyvo šalinti žinutes, neturinčias išliekamosios vertės.

Rašant žinutes, reikia skirti fleimus (flame) ir floodus (flood), kai moderatoriai turi teisę (ir privalo) perspėti forumo dalyvius apie jų netinkamą elgesį.
1. Fleimas - kai forumo dalyviai pradeda karščiuotis, pereina prie tarpusavio įžeidinėjimo.
2. Floodas - kai diskusija tampa per ilga ir nesibaigianti arba beprasmė.

Moderatorių perspėjimai Forumo dalyviams visu pirma atliekami privačiai. Jei dalyvis ignoruoja tokį perspėjimą - jis perspėjamas viešai Forume.
1. Piktybiškai ignoruojantys taisykles dalyviai gali būti atjungti nuo forumo - vėliau jie gali vėl prisijungti.
2. Ypač piktybiški dalyviai gali būti šalinami iš forumo (už’ban’inti).


Pagrindinė apimties apribojimo idėja – mes nesiekiame žinučių gausos rekordų, todėl:

Jei gali nerašyti – NERAŠYK!

Bet jei negali... ką padarysi - tam ir sukurtas šis forumas.

Viskas, kas parašyta aukščiau, skirta padidinti forumo informatyvumui, taip pat draugiškai ir pagarbiai atmosferai palaikyti.

Nebijokite rašyti moderatoriams pagalbos, paaiškinimų ir komentarų - Jums tikrai bus padėta.

Lietuvos Alfa Romeo Klubas
« Paskutinį kartą keitė: 2015-02-26 14:01 sukūrė PiPPas »
Yra:
'13 AR Giulietta 1.4 TBi TCT MultiAir Sportiva

Buvo:
'00 AR 156 1.8 TS;
'07 AR 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic