Autorius Tema: Klausimai ir diskusijos apie padangas  (Skaityta 219292 kartus)

Neprisijungęs vanagiux

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 5282
  • Karma: +23/-54
    • Žiūrėti profilį
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #160 Įrašytas: 2011-04-07 16:23 »
kas liecia ziemines, as tik uz michelinus. ju guma paprastai minkstesne nei kitu gamintoju, ko pasekoje ir vaziuojasi geriau, sukibimas geresnis slidziame kelyje :)
kolegos apie metus kalbejo, tad as visiskai pritariu, perkant reikia ziureti i metus, nes nuo ju priklauso padangos charakteristikos. tarkime pvz. vienais metais klientams patareme geriau pirkti (kainos panasios) Maxxis (amerikieciu firma) 2010m. pagamintas padangas nei Pirelli 2005m., nes Maxxis guma dar ,,kvepejo fabriku", o pirelli buvo stovejus ir kieta.

As noreciau, kad Lietuvoje priimtu istatyma, kad senesnemis nei 4-5 metai padangomis vazineti butu draudziama  :) manau avaringumas sumazetu dar gerokai  ;) tada ir parduotuves pradetu mastyti, kad uzsivezimas padangu pagamintu pries 3-4 metus grestu pinigu ismetimu i bala jei neparsiduos, uzdetu uz si pazeidima bauda nuo 300 iki 500lt, manau pradetu liaudis mastyti  :)

O aš manau, kad mano 5 metų Bridgestonai (žieminiai) daug geresni, nei mano naujos Debicos (žieminės). Išmatavimai vienodi, mašinos vienodos. Taip, kad neviskas atsiremia į amžių.

Labai tuom abejoju, guma tavo padangos jau tikrai pasenus, dar butu galima gincitis jei tavo padanga visus 5 metus buvo laikoma pastovioje silumoje, taisyklingai sudetos ir nenaudotos ir tai labai abejoju. Visos tos papigiaiskos padangos gaminamos ant tu paciu dunlop, michelin ar brigestone stakliu ir ant tu firmu gumos misiniu, tiesiog visa tai ka naudoja pigiu padangu gamintojai buna 5-8 metu senumo technologijos.

Neprisijungęs grease

Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #161 Įrašytas: 2011-04-07 16:40 »
Labai tuom abejoju, guma tavo padangos jau tikrai pasenus, dar butu galima gincitis jei tavo padanga visus 5 metus buvo laikoma pastovioje silumoje, taisyklingai sudetos ir nenaudotos ir tai labai abejoju. Visos tos papigiaiskos padangos gaminamos ant tu paciu dunlop, michelin ar brigestone stakliu ir ant tu firmu gumos misiniu, tiesiog visa tai ka naudoja pigiu padangu gamintojai buna 5-8 metu senumo technologijos.

jeigu teisingai suprantu sitokia logika, tai iseina taip, kad pries 5-8 metus gaminti pvz MICHELIN'ai ir DUNLOP'ai tuo metu buvo tokio pacio lygio, kokios yra siais metais pagamintos SAVA ar kiti no-name?

na, tai kazkiek priestarautu empirikai - mano zieminiai smarkokai nutrinti ir seni (metu neprisimenu, bet pats 4 sezonus atvazinejau, o nezinau kiek jos pries tai buvo sandeluojamos) DUNLOP'ai, mano nuomone, savo darba atliko zymiai geriau negu apynaujes (antro sezono, 2 metu) SAVA , apautos ant mano giminaicio automobilio. Ismatavimai padangu tie patys, bet, zinoma, automobiliai skirtingi. Bet kad ir koks butu automobiliu vaziuokliu, svorio ir t.t. skirtumas, rimtos ziemos atveju (daug sniego, ledo, mazi greiciai), pakaba turi pakankamai mazai itakos.

zinoma, gali buti ir priesingu atveju - naujesnes no-name elgiausi geriau nei senesnes geru brand'u padangos. taciau tai, manau, butu isimtis is taisykles.

Neprisijungęs melax

  • Jaunuolis
  • **
  • Įrašai: 140
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #162 Įrašytas: 2011-04-07 16:58 »
Ziemines padangas pries 2 sezonus pirkau Bridgestone blizak LM-25 RSC R-17 225 45. pirkau jas su 90% likuciu berods 3 m senumo. Tai galiu pasakyt be proto geros padangos. Nei slidinejau, nei uzklimpes kur buvau, per didziausias pusnis lipdavau. Atvazinejus 2 sezonus (km pravaziuota gan daug) liko dar 5 mm aisq 3 sezonui nebeuzteks, bet dviem buvo daugiau nei per akis. plius labai gera ratlankio apsauga, tikrai buvau i ,,nemazas'' duobes papuoles ir nieko, kai zinau situaciju, kad kitiem uztenka i borta nesmarkiai iciuozt ir jau guzas. Zieminem padangom sutinku, kad 5 metai gali buti riba, bet kas liecia vasarines iki 10 m dar nera jom taip blogai, bet aisku kuo naujesnes tuo geresnes, cia gincytis neverta. Zinoma dar nuo gamintojo priklauso. Vasarai nusipirkau bridgestone potenza tai ziuresim.
Alfa Romeo 166 2,4 JTD '02-12-30 110 KW

Neprisijungęs vanagiux

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 5282
  • Karma: +23/-54
    • Žiūrėti profilį
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #163 Įrašytas: 2011-04-07 20:14 »
Labai tuom abejoju, guma tavo padangos jau tikrai pasenus, dar butu galima gincitis jei tavo padanga visus 5 metus buvo laikoma pastovioje silumoje, taisyklingai sudetos ir nenaudotos ir tai labai abejoju. Visos tos papigiaiskos padangos gaminamos ant tu paciu dunlop, michelin ar brigestone stakliu ir ant tu firmu gumos misiniu, tiesiog visa tai ka naudoja pigiu padangu gamintojai buna 5-8 metu senumo technologijos.

jeigu teisingai suprantu sitokia logika, tai iseina taip, kad pries 5-8 metus gaminti pvz MICHELIN'ai ir DUNLOP'ai tuo metu buvo tokio pacio lygio, kokios yra siais metais pagamintos SAVA ar kiti no-name?

na, tai kazkiek priestarautu empirikai - mano zieminiai smarkokai nutrinti ir seni (metu neprisimenu, bet pats 4 sezonus atvazinejau, o nezinau kiek jos pries tai buvo sandeluojamos) DUNLOP'ai, mano nuomone, savo darba atliko zymiai geriau negu apynaujes (antro sezono, 2 metu) SAVA , apautos ant mano giminaicio automobilio. Ismatavimai padangu tie patys, bet, zinoma, automobiliai skirtingi. Bet kad ir koks butu automobiliu vaziuokliu, svorio ir t.t. skirtumas, rimtos ziemos atveju (daug sniego, ledo, mazi greiciai), pakaba turi pakankamai mazai itakos.

zinoma, gali buti ir priesingu atveju - naujesnes no-name elgiausi geriau nei senesnes geru brand'u padangos. taciau tai, manau, butu isimtis is taisykles.

WANLI berods naudoja senas geru gamintoju technologija ir dar nemazai gamintoju, bet tikrai ne visi.

Neprisijungęs vanagiux

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 5282
  • Karma: +23/-54
    • Žiūrėti profilį
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #164 Įrašytas: 2011-04-07 20:21 »
Ziemines padangas pries 2 sezonus pirkau Bridgestone blizak LM-25 RSC R-17 225 45. pirkau jas su 90% likuciu berods 3 m senumo. Tai galiu pasakyt be proto geros padangos. Nei slidinejau, nei uzklimpes kur buvau, per didziausias pusnis lipdavau. Atvazinejus 2 sezonus (km pravaziuota gan daug) liko dar 5 mm aisq 3 sezonui nebeuzteks, bet dviem buvo daugiau nei per akis. plius labai gera ratlankio apsauga, tikrai buvau i ,,nemazas'' duobes papuoles ir nieko, kai zinau situaciju, kad kitiem uztenka i borta nesmarkiai iciuozt ir jau guzas. Zieminem padangom sutinku, kad 5 metai gali buti riba, bet kas liecia vasarines iki 10 m dar nera jom taip blogai, bet aisku kuo naujesnes tuo geresnes, cia gincytis neverta. Zinoma dar nuo gamintojo priklauso. Vasarai nusipirkau bridgestone potenza tai ziuresim.

Man idomu kaip tos vasarines 10 metu senumo vaziuotu autostrada 140km/h po stipraus lietaus, kai provezose pilna vandens arba lietui lijant? Kaip tos senos padangos stabiliai iveiktu posiukius? Vaziuojant ramiai to nepajusi, bet ekstremaliose salygose tai jauciasi iskarto, o mieste tu ekstremaliu salygu manau daznai ir daug pasitaiko, o vaziuoti su 10 metu senumo padanga ir pamacius autostradoje didesne bala isitempti ir galvoti sumetys ar ne vandens pleistas, cia irgi neiseitis, arba mieste su baime vazineti, kad koks priekyje su naujausiomis padangomis kals ant stabdziu, o tu is paskos jam ibuciuosi.

Neprisijungęs KLIFF

Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #165 Įrašytas: 2011-04-07 22:11 »
As turiu sitas padangas ant R17, is vokieciu su jomis atvaziavo. Siemet bruzinsiu jas jau gal 3 sezona, tikriausiai ir paskutini. Ant kelio stovi, problemu kazkokiu neturejau, atlaike ir miestu duobes, ir autostradas, ir smalininku zieda 2010, to man pakanka:) Bet cia ne UK firma, o USA, tikrai labai sena ir neblogai ten turetu buti zinoma, ju padangas naudoja ir statu auto sporto komandos.
gal gali pziuret saviskiu modeli?
kaip jos ant slapio asfalto? ar esant nedidelem balom autostradoj nepradeda plaukiot ar ratai prasisukinet?
man su kazkokiom taip budavo, tai nera malonu, kai ramiai vaziuoji per lietu ir ziuri spidometro rodykle pradeda kilt, nors gazo papildomai nespaudi  :smilie:
Rytoj keisiuosm, bandysiu paziureti. Bet jos jau senos pas mane, pagal kai kuriu nuomone, man su jomis vazineti drauddziama ;D Nepastebejau, nei kad plaukiotu, nei dar kazkokiu bedu, tik protektorius arteja prie draudziamo lygio, kada tikrai bus draudziama jas eksplotuoti :smilie:
Buvo:146 DEU119 / 146 DOF955 / 155 8V.DH20176 / 156 DJ97142 / 166 NE87491

Neprisijungęs PiPPas

  • Administratorius
  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 7978
  • Vehicle: 2000 Alfa-Romeo 156
  • Karma: +59/-25
  • A l f a R o m e o F a m i l y
    • Žiūrėti profilį
    • PiPPas
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #166 Įrašytas: 2011-04-07 22:27 »
Rytoj keisiuosm, bandysiu paziureti. Bet jos jau senos pas mane, pagal kai kuriu nuomone, man su jomis vazineti drauddziama ;D Nepastebejau, nei kad plaukiotu, nei dar kazkokiu bedu, tik protektorius arteja prie draudziamo lygio, kada tikrai bus draudziama jas eksplotuoti :smilie:

 Slick'ams Trackday skirti ir Kacergines trasa... ;D
Yra:
'13 AR Giulietta 1.4 TBi TCT MultiAir Sportiva

Buvo:
'00 AR 156 1.8 TS;
'07 AR 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

Neprisijungęs QV

  • Klubo narys
  • Lankytojas
  • *****
  • Įrašai: 281
  • Karma: +12/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #167 Įrašytas: 2011-04-07 23:42 »
Man idomu kaip tos vasarines 10 metu senumo vaziuotu autostrada 140km/h po stipraus lietaus, kai provezose pilna vandens arba lietui lijant? Kaip tos senos padangos stabiliai iveiktu posiukius? Vaziuojant ramiai to nepajusi, bet ekstremaliose salygose tai jauciasi iskarto, o mieste tu ekstremaliu salygu manau daznai ir daug pasitaiko, o vaziuoti su 10 metu senumo padanga ir pamacius autostradoje didesne bala isitempti ir galvoti sumetys ar ne vandens pleistas, cia irgi neiseitis, arba mieste su baime vazineti, kad koks priekyje su naujausiomis padangomis kals ant stabdziu, o tu is paskos jam ibuciuosi.

Jei skaitot angliškai - galima pastudijuot TUV'o paruoštą padangų savybių apžvalgą "Survey on Motor Vehicle Tyres & Related Aspects": http://ec.europa.eu/enterprise/automotive/projects/report_motor_vehicle_tyres.pdf
Dėl padangų savybių ekstremaliose situacijose - išvados daug maž atitinka tai, ką sako vanagiux.
Yra ir šiaip įdomios info - pvz. buvo padarytas testas, kuriame matuota padangų protektoriaus paviršiaus temperatūra 9 skirtingų gamintojų padangoms, uždėtoms ant to pačios mašinos. Temperatūrų skirtumas gavosi pakankamai didelis - maždaug  nuo 68 iki 87 laipsnių C.
Dar vienas testas - ta pati padanga testuota ant 4 skirtingų auto (ašies apkrova buvo vienoda). Protektoriaus temperatūra tuomet gavosi nuo 63 iki 77 laipsnių. Kitaip sakant - čia skirtingų pakabų pasekmė.
Padaryta išvada, kad toks ilgalaikis temperatūrų skirtumas turės lemiamą reikšmę padangų ilgaamžiškumui ir patikimumui.


Ir dar - šviežia asmeninė patirtis :)  Vakar buvau pas Gariūnų 'padangistus' - ieškojau poros apynaujų geresnės firmos padangų.  Vienas pardavėjas parodė dvi Continental Sportcontact2.  Apžiūrėjau vieną - metai berods 2009, mėsos daug, guma minkšta, žodžiu viskas ok.  Paimu į rankas antrą - gerokai kietesnė! Žiūriu kada pagaminta - pasirodo 4 ar tai 5 metais senesnė. Vizualiai - abi vienodos, protektoriaus - tiek pat. Bet skirtumas jaučiasi vien pamaigius gumą - nereikia net žiūrėti į datą. Manau, kad ir  jų važiavimo charakteristikos turėtų pakankamai skirtis.


Neprisijungęs vanagiux

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 5282
  • Karma: +23/-54
    • Žiūrėti profilį
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #168 Įrašytas: 2011-04-07 23:54 »
Siaip continental contact 2 yra ganetinai seno modelio padangos, tikiuosi teisingai pazejai metus - buna parasyta pvz 0802, galima pagalvoti kad parasyta kaip ir daug kur buna kaip data - 2008 m. antra savaite, deja, pirmas skaiciu - savaite, antras - metai, kas parodo kad padanga 2002 m. 8 savaites. Ir neapsigaukite del uzraso Made in PRC, tai lygiai tas pats kas ir Made in China, PRC - people respublic of china reiskia, mane Egzotikoje bande apgauti aiskindami, kad cia svedu gamyba, po to "pasitare su vadybininiku" ir gavosi rusu gamyba, galiausiai as jiems pasakiau kas tai ir uztylo.

Neprisijungęs QV

  • Klubo narys
  • Lankytojas
  • *****
  • Įrašai: 281
  • Karma: +12/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Klausimai ir diskusijos apie padangas
« Atsakymas #169 Įrašytas: 2011-04-08 00:07 »
Pažiūrėjau gerai -  savaitė buvo su dideliu numeriu :) Nepirkau, vėliau radau geresnes.

Siaip continental contact 2 yra ganetinai seno modelio padangos, tikiuosi teisingai pazejai metus - buna parasyta pvz 0802, galima pagalvoti kad parasyta kaip ir daug kur buna kaip data - 2008 m. antra savaite, deja, pirmas skaiciu - savaite, antras - metai, kas parodo kad padanga 2002 m. 8 savaites. Ir neapsigaukite del uzraso Made in PRC, tai lygiai tas pats kas ir Made in China, PRC - people respublic of china reiskia, mane Egzotikoje bande apgauti aiskindami, kad cia svedu gamyba, po to "pasitare su vadybininiku" ir gavosi rusu gamyba, galiausiai as jiems pasakiau kas tai ir uztylo.