Autorius Tema: 145/146 ABS patikrinimas  (Skaityta 5874 kartus)

Neprisijungęs Valerun

  • Lankytojas
  • ***
  • Įrašai: 378
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
145/146 ABS patikrinimas
« Įrašytas: 2011-07-26 13:00 »
Matau, kad daug klausymų dėl ABS, tai pasidalinsiu patirtimi, kaip savarankiškai išspręsti kai kurias paprastesnes problemas
Nežinau, ar panašiai būna kitose Alfose, todėl temą pradėjau čia.
-
Istorija prasidėjo man nuspręndus pakeisti AR145 galinių ratų svirtis. Po remonto pastebėjau, kad ABS indikatorius kartais be reikalo užsidega. Po kelių savaičių jis užsidegdavo bet jau nebeužgesdavo. Važiuoju į "Adampolį", prašau padaryti ABS diagnostiką. Donatas padarė (beje už 80 LTL !!) ir sako, kad vieno galinio rato daviklis neveikia. Skambinu tam seniui iš serviso, tas sako, kad dirbo atsargiai ir nieko nesugadino. Matau, kad jš jo naudos nebus, varau pas Zazą, tas pavažinėjo, sako, kad ABS veikia, remontuot nereikia. O lemputė dega! Dar pas vieną servisistą važiuoju, tas irgi sako, kad viskas OK, net serviso knygutėje įrašą padarė.
 
Važiuoju TA praeiti (Raudondvario pl.), o ten, kai jau nebeliko, prie ko kabintis, pasakė: "ABS neveikia!" Aš sakau, kad indikatoris gali klaidingai rodyti gedimą, tuomet tas "expertas" įsėda į mašiną, paviažiuoja 6 m ir stabdo. Išlypa ir sako:"ABS neveikia! Aš turiu didelį patirtį, man kompo nereikia, kad patikrint galėčiau!" Ir išdavė baltą lapą. :mzp:
Grįžtu namo ir pradėdu ieškoti specų, kuire išmano ABS gedimus. Pasirodo, kad Kaune tokių rasti sunku, o VLN vienintelis servisas inete skelbiasi ABS specais, bet dirba tik su BOSCH ABS nuo 1997 m. O mano 1994 pagaminta.  Prisimeniau, kad turiu kažkur CD su serviso instrukcijom, kurias buvau atsipumpavęs pagal nuorodą šiame forume. Radau ten skyrių apie ABS, išnagrinėjau ir padariau, kaip ten parašyta.
 
ABS diagnostika FLUSHING CODE metodu. Tinka BOSCH 2E ABS ir BOSCH ABS 5.3.
(sutrumpintas aprašymas, kai nėra rimtų gedimų)
 
1. Jeigu ABS indikatorius visai nedega, reikia patikrinti 10A saugiklį salone po kairę nuo pagrindinio saugiklių bloko (ten trys saugikliai, ABS per vidurį, bet naujesniuose modeliuose jis būna jau pagrindiniame bloke). Dar patikrinkit 60A ABS maitinimo saugiklį, kuris yra po kapoto netoli vairo stiprintuvo skysčio bakelio: jo kontaktai gali būti purvini, tai nuvalykit. Pakeiskit ABS lempute, bet jeigu niekas nepadeda, reikia ieškoti blogų sujungimų tarp ABS bloko ir prietaisų skydelio (yra instrukcija, bet čia necituosiu, nes reikia dar schemą rodyti).
2. Suraskit T8 jungtį po kapoto. Su Boxer varikliu ji yra kairiau oro filtro ir sujungta su laidu nuo ABS daviklio (geltonos spalvos apvali jungtis). Su TS varikliu ta jungtis dešinėje pusėje (stovint prieš mašiną). Ten atėina trys laidai: baltai-raudonas, juodai-raudonas ir žydrai-baltas.
3. Įžeminkit žydrai-baltą kontaktą.
4. Pasukit raktą į MARCIA padėtį ir stebėkit ABS indikatorių.
5. Pradžiai jis užsidega 3 s ir užgesta. Po to ima mirksėti: 1+2 tris kartus (kodas 12 - diagnostikos režimas veikia).
6. Jeigu atmintyje yra ABS gedimų, bus parodyti trijų paskutinių gedimų kodai: ABS indikatorius mirksės kiekvienam kodui po 3 kartus, Jums reikia skaičiuoti ir užrašinėti. Jeigu ABS gedimų atmintyje nėra, bus kartojamas 12 kodas.
7. Pateikus visų gedimų kodus, vėl 3 kartus bus parodytas 12 kodas. Tuomet galite išjungti degimą. Diagnostika baigta.

Kodų lentelė turi 26 eilutes (5.3 ABS modeliui). Man buvo parodyti du kodai: 19 - solenoidinio vožtuvo relę gedimas, 48 - žema baterijos įtampa.
  
Sakysim, Jūs pašalinot visus gedimus, bet ABS indikatorius vistiek neužgesta. Ką daryti? galima paprasčiausiai ištrinti gedimus iš ABS atminties. Tam reikia, atjungus T8 įžeminimą, 20 kartus iš eilės pasukti raktą į MARCIA padėtį (maždaug po 3 s) - ir viskas! Jokių kompų, testerių nereikia. Man abudu gedimai iškarto išsitrinė iš atminties. Todėl, jeigu Jums neužgesta ABS indikatorius, nepulkit iškarto į paniką, nelėkit į servisą, bet pabandykit ištrinti gedimą iš atminties.
AR145 Boxer 1.4
Ford Focus 1,8 TDCi 2004
Ford Focus 1,6 2007

Neprisijungęs Edgaras

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 3
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: 145/146 ABS patikrinimas
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2016-01-10 14:39 »
Galetum smulkiau paaiskint su ta t8 jungtimi,kaip ja rast,pas mane 156 alfa,buciau labai dekingas,

Neprisijungęs Valerun

  • Lankytojas
  • ***
  • Įrašai: 378
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: 145/146 ABS patikrinimas
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2016-01-11 17:22 »
Aš T8 radau pagal paveiksliuką Service Manual'e.
Dėl AR156 ABS nieko negaliu patarti, ten kitokia sistema, tikriausiai, tik su kompu galima klaidas nuimti.
AR145 Boxer 1.4
Ford Focus 1,8 TDCi 2004
Ford Focus 1,6 2007

Neprisijungęs Edgaras

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 3
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: 145/146 ABS patikrinimas
« Atsakymas #3 Įrašytas: 2016-01-16 10:21 »
Supratau,dekui :)