Autorius Tema: Rašykime lietuviškai !  (Skaityta 34324 kartus)

Neprisijungęs Malūnsparnis

  • Klubo narys
  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1083
  • Karma: +17/-1
    • Žiūrėti profilį
Rašykime lietuviškai !
« Įrašytas: 2008-11-29 18:57 »
Keiksmažodžių redaktorius tai labai puiku, bet kad būtų ir lietuviškos rašybos cenzorius - būtų dar puikiau ! Svajonė. Taip nebus. Rašykit kaip norite  >:( . Bet kaip būtų malonu skaityti lietuviškai, o ne alia tipo vos panašiai į lietuvių kalbą, sakyčiau labai griežtai -beraščių karta  ;) , priekaištas ne visiems, tik kaip kuriems t.y. daugumai. Suprantu kodėl taip yra, aiškinti nereikia, bet apmaudu, kad save taip nuvertiname ir nesididžiuojame tuo ką turime: seniausią indoeuropiečių kalbą, kurią studijuoja daugelis užsienio kalbininkų. Nesupraskite asmeniškai, čia tik mano pamąstymai. Dėkoju savo lietuvių kalbos mokytojui, buvo griežtas, bet kaip dabar matau - teisingas.  :) :) :)
AR 159SW 2,4 JTDm Rosso red
Alfa è una macchina per la gente forte di spirito e debole di testa

Neprisijungęs PiPPas

  • Administratorius
  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 7978
  • Vehicle: 2000 Alfa-Romeo 156
  • Karma: +59/-25
  • A l f a R o m e o F a m i l y
    • Žiūrėti profilį
    • PiPPas
Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2008-11-29 19:17 »
Noras neblogas. As taip pat esu uz tai, bet tiesiog laptope yra patogiau rasyti lotynu abeceles raidem. Aisku, jei jau rasom "lotyniskai", tai bent be slengu butu gerai, kad rasyt, arba ju vengti, kaip tik imanoma labiau, nes kartais tikrai iskaityt net ir toki rasta, kaip mano dabar rasoma, yra velniskai sudetinga. :-\ ??? Taigi, jei jau neiseina rasyt su musu 32 alfabeto raidem, tai bent vartokim tas "paprastas" 26 lotynu raides, be jokiu priedu. 8)
Yra:
'13 AR Giulietta 1.4 TBi TCT MultiAir Sportiva

Buvo:
'00 AR 156 1.8 TS;
'07 AR 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

Neprisijungęs Malūnsparnis

  • Klubo narys
  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1083
  • Karma: +17/-1
    • Žiūrėti profilį
Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2008-11-29 19:21 »
Noras neblogas. As taip pat esu uz tai, bet tiesiog laptope yra patogiau rasyti lotynu abeceles raidem. Aisku, jei jau rasom "lotyniskai", tai bent be slengu butu gerai, kad rasyt, arba ju vengti, kaip tik imanoma labiau, nes kartais tikrai iskaityt net ir toki rasta, kaip mano dabar rasoma, yra velniskai sudetinga. :-\ ??? Taigi, jei jau neiseina rasyt su musu 32 alfabeto raidem, tai bent vartokim tas "paprastas" 26 lotynu raides, be jokiu priedu. 8)
Tai joks priekaištas tamstai, bet aš taip pat rašau su laptopu. Labai šauniai pataikau į lietuvišką raidyną, bet tik noras būtų:) :) :)
AR 159SW 2,4 JTDm Rosso red
Alfa è una macchina per la gente forte di spirito e debole di testa

Neprisijungęs Kerosin

  • Patyręs
  • ****
  • Įrašai: 663
  • Karma: +13/-42
    • Žiūrėti profilį
Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #3 Įrašytas: 2008-11-29 19:22 »
pritariu pilnai,o tai kai perskaitai jaunuolių rašliavą-siutas ima.
ir dar didžiuojas tuom,buvo viens čia,"durningaz" atrodo.besmegenis ir beraštis ir dar aiškina:"aš rašau naujoviška ,jaunatviška kalba,tai ne tu atsilikęs senis".
buvom ir mes jauni ir durni,bet kaip dabar priaugę tešlagalvių,tai sunku ir suprast tokį smegenų deficitą.
stalinas pasiekė savo,"išvalė" tauta,p*****s.
Buvo:AR 33 1.7 biturbo,AR 33 1.4,AR 164 2.5td,AR 166 2.0v6 turbo,AR 164 2.5td,AR 164 V6 24v

Neprisijungęs Malūnsparnis

  • Klubo narys
  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1083
  • Karma: +17/-1
    • Žiūrėti profilį
Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #4 Įrašytas: 2008-11-29 19:26 »
Noras neblogas. As taip pat esu uz tai, bet tiesiog laptope yra patogiau rasyti lotynu abeceles raidem. Aisku, jei jau rasom "lotyniskai", tai bent be slengu butu gerai, kad rasyt, arba ju vengti, kaip tik imanoma labiau, nes kartais tikrai iskaityt net ir toki rasta, kaip mano dabar rasoma, yra velniskai sudetinga. :-\ ??? Taigi, jei jau neiseina rasyt su musu 32 alfabeto raidem, tai bent vartokim tas "paprastas" 26 lotynu raides, be jokiu priedu. 8)
Tai joks priekaištas tamstai, jokių būdu, bet aš taip pat rašau su laptopu. Labai šauniai pataikau į lietuvišką raidyną (nors jo ten nėra -t.y. liet.raidžių), bet tik noras būtų. Jokių problemų su raidyno skaičiumi neturiu, tai truputį išsigalvota priežastis, kad pasiteisinti. Kad tik noras būtų - būti lietuviu !  :) :) :) :lol: :lol:
AR 159SW 2,4 JTDm Rosso red
Alfa è una macchina per la gente forte di spirito e debole di testa

Neprisijungęs Wojszwillo

  • Patyręs
  • ****
  • Įrašai: 645
  • Karma: +6/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #5 Įrašytas: 2008-11-29 21:39 »
Keiksmažodžių redaktorius tai labai puiku, bet kad būtų ir lietuviškos rašybos cenzorius - būtų dar puikiau ! Svajonė. Taip nebus. Rašykit kaip norite  >:( . Bet kaip būtų malonu skaityti lietuviškai, o ne alia tipo vos panašiai į lietuvių kalbą, sakyčiau labai griežtai -beraščių karta  ;) , priekaištas ne visiems, tik kaip kuriems t.y. daugumai. Suprantu kodėl taip yra, aiškinti nereikia, bet apmaudu, kad save taip nuvertiname ir nesididžiuojame tuo ką turime: seniausią indoeuropiečių kalbą, kurią studijuoja daugelis užsienio kalbininkų. Nesupraskite asmeniškai, čia tik mano pamąstymai. Dėkoju savo lietuvių kalbos mokytojui, buvo griežtas, bet kaip dabar matau - teisingas.  :) :) :)

Šaunuolis, Malūnsparni, teisingai. Pats norėjau tokią temą kurt. Užkniso skaityt tą rašliavą ir po to dažnai net "verst" į normalią kalbą.
Pvz. neturiu nieko prieš tą asmenį, kuris taip rašo, bet atsiprašau - kai perskaitau žodį "ei" tai pirma asociacija tikrai ne su žodžiu "jei", o iš konteksto vėliau "dešifruodamas" rašliavą supranti, kad autorius kaip tik ir norėjo parašyti žodį, kuris tariasi "jei". Apie skyrybos ženklus iš vis patyliu, kaip ir apie didžiąsias raides...
Dėl laptopo - nesamonė, persijungi lietuvišką raidyną ir rašai, jokių problemų. Aš namuose tai prie "stacionaraus" kompo, tai prie laptopo rašau, kaip kada man patogiau, lietuviškomis raidėmis ir tai man jokio papildomo vargo nesudaro. Persijungti klaviatūros tipą su Alt+Shift, tai kaip sakoma dviejų pirštų kombinacija...
« Paskutinį kartą keitė: 2008-11-29 21:42 sukūrė Wojszwillo »
Buvo:
Alfa Romeo 147 1,6 TS '02
Yra:
Alfa Romeo Brera 2,2 JTS '07
Alfa Romeo Stelvio 2,0 MAir 280AG '18

Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910

Neprisijungęs KLIFF

Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #6 Įrašytas: 2008-11-30 13:19 »
Anksciau kai turejau stacionaru, rasydavau lietuviskai. dabar ant laptopo labai sunku perjungineti raidyna, nes dazniau reikia skaiciu, o ne lt raidziu. kai nuotaika yra, tai stengiuos ir skyryba sudelioti, kai nera, bet kaip parasau. I rasyba daugiau demesi kreipiu, kai rasliava turi daugiau svarbos, nei siaip koks trumpas ir greitai pamirstamas pasirasymas. nesuprantu tik tu geniju, vietoj "i" rasanciu "j", "v"-"w" ir t.t..
Buvo:146 DEU119 / 146 DOF955 / 155 8V.DH20176 / 156 DJ97142 / 166 NE87491

Neprisijungęs stasius

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1889
  • Karma: +17/-0
  • Vilnius
    • Žiūrėti profilį
Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #7 Įrašytas: 2008-11-30 13:43 »
pritariu kliff del tu "i" keitimu i "j" ir pan. is vis kazkokia nesamone. dar gi buna pilna atveju, kai raides praleidziamos, net atseit suprask ir taip aisku kas ten turetu buti (kaip minejo Wojszwillo).
sunku skaityt ir suprast. atitinkamai krenta ir noras ka nors atsakinet i tokias "patobulintas" zinutes.
kas del manes, tai nesakau, kad gerai rasau, bet bent jau skirybos zenklus stengiuosi sudet, kad minti butu galima susekt. didziosios raides man labai nepatinka.. nezinau kodel, bet tiesiog taip yra, del to atsiprasau.
lietuviškų raidžių pakankamai prisirašau darbe, tad po darbo noriu nors kiek nuo jų atsipalaiduoti.. irgi atsiprašau :)
« Paskutinį kartą keitė: 2008-11-30 17:33 sukūrė stasius »
buvo:
ar 156 2.4 jtd'99, ar 145 1.9 jtd'99, ar 147 1.6 ts'01, lancia lybra 2.4 jtd'01, ar 147 1.9'03, ar 147 1.9'04, ar 156 sw 1.9'01, ar 156 sw 2.4'03, fiat punto 1.3 mjet'05, fiat grande punto 1.2'06, AR 156 SW 1.8 TS '03, fiat bravo 1.4 tjet'08.
yra:
CRV 2.2'09

Neprisijungęs gringas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1531
  • Karma: +7/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #8 Įrašytas: 2008-11-30 14:47 »
Na, teisybes yra p. Malunsparnio tezese! Cia vien gero noro neuztenka, reikia griezto moderatoriu tono. Dalyvauju keliuose rusu forumuose, tai ten kas nesilaiko nustatytu taisykliu, raso lotyniskom raidem tiesiog istrina ar uzbanina uz piktybiska taisykliu nesilaikyma. Cia gi jei leidzia rasyt bet kaip, tai zmones tuo naudojasi. Tame tarpe as. Nera sunku perjungt klaviatura, bet kai iprates rasyt naudojant lotyniska klaviatura, tai rasymas su lietuviskom raidem sparta gerokai suleteja. Bet cia, zinoma reikia tik noro ir nieko daugiau.
Aplamai cia reikalas skirtingas, bet lietuviu kalbininkai mane labai neigiamai veikia. Ju kalbos gryninimo priemones, parenkami sinonimai ir tt totaliai nervuoja. Mano poziuriu tada kalba praranda gyvuma ir tampa lyg dirbtine.
AR 159 1.9JTDm 2006 biškį pilka
AR 166 2,4JTD 2001 sidabrava
AR 164 2,5TD 1994 juoda

Neprisijungęs Infas

Ats: Rašykime lietuviškai !
« Atsakymas #9 Įrašytas: 2008-11-30 16:11 »
As irgi prtariu, kad nereikia kaitelioti i su j, w su v, nes tikrai idiotiskai atrodo.. :) "liabaj niagrazhei ir njasjupratjamaj atrodo" nekenciu tokios rasliavos ;) naudoti lietuviskas raides, mastyt apie skyryba yra naudinga lietuviu k. gramatikos praktika. :)
Bet mano akimis cia kaip pietus mcdonalde... padarai viska greitai, kad atlikt funkcija ir uzkimst skrandi, apie maistinguma ir poveiki sveikatai negalvoji.. taip ir zinute greitai bruksteli uzlekes i foruma nemastydamas apie zala savo rasybos zinioms :) o kiek zmoniu nebevalgo sveiko maisto....
'81 Alfa Romeo Alfetta
'82 Alfa Romeo Alfetta
'92 Land Rover Range Rover Vogue LSE
'01 Alfa Romeo 166
'04 Alfa Romeo GT
'04 Fiat Multipla
'09 Porsche Cayenne
'13 Alfa Romeo Giulietta